kompresory atmos

ŠROUBOVÉ KOMPRESORY - ALBERT, SEC, SMARTRONIC, PDP, PDC, PDK, PB, LOK


Hlavní činností společnosti ATMOS Chrást s.r.o. je výroba šroubových kompresorů. Její nedílnou součástí je i vývoj, konstrukce a produkce šroubových bloků. To vyžaduje s ohledem na náročnost celého procesu výroby vysokou technickou erudovanost a velké zkušenosti pracovníků na všech úrovních. Naše společnost ptoro již od samého začátku věnuje značnou část prostředků do dalšího rozvoje a vzdělávání svých pracovníků. To nám umožňuje mít vysoký inovační potenciál. V současné době vyrábíme šroubové bloky B100, B100L a blok nejnovější 5. generace A150, který byl vyvinut ve spolupráci s londýnskou univerzitou.
Naše šroubové bloky zastavujeme do všech produktových řad elektrických i pojízdných kompresorů.
Stabilní elektrické kompresory dělíme podle rozsahu jejich výkonnosti na: Albert od 3 kW do 20 kW, SEC od 22 kW do 37 kW a nakonec se může Atmos pochlubit novou řadou Smartronic, která pokrývá výkonový rozsah od 30 kW do 110 kW. Všechny kompresory jsou dostupné v provedení s frekvenčním měničem a volitelně i integrovanou sušičkou stlačeného vzduchu. 
Do našeho produktového portfolia patří také pojízdné šroubové kompresory PDP, PDCPDK a PB. Jejich jmenovitá výkonnost je od 2 m3/min do 25 m3/min. Pojízdné kompresory osazujeme motory výrobců Perkins, Caterpillar, Kubota nebo Vanguard. 
Atmos má také více než padesátileté zkušenosti se sériovou výrobou lokomotivních kompresorů. Tyto stroje mají výkonnost od 25 m3/h do 300 m3/h a již desítky let spolehlivě slouží v náročném železničním provozu. To vše dokazuje vysokou technickou úroveň našich kompresorů a svědčí o tom, že firma Atmos je dodavatel kvalitních strojů a spolehlivý partner pro řešení v oblasti výroby stlačeného vzduchu. 

ELEKTRICKÉ ŠROUBOVÉ KOMPRESORY

Řada Albert 3–20 kW Řada SEC 22–37 kW Řada SMARTRONIC 30–110 kW  

POJÍZDNÉ DIESELOVÉ ŠROUBOVÉ KOMPRESORY

Řada PDP Perkins 2–25 m³/min Řada PDK Kubota 4–7 m³/min Řada PB Vanguard 1,4 m³/min Řada PDC Caterpillar 12–25 m³/min

LOKOMOTIVNÍ ŠROUBOVÉ KOMPRESORY

Řada LOK